Hoş Geldiniz. Tüm kamu ve özel kurumlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bilginiz dahilindeki soruları cevaplayabilirsiniz. Küfür ve hakaret içerikli soru ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Saygılar. Kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sorulara daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.
0 oy
329 kez görüntülendi
Eğitim öğretim sürecinde branşınızla ilgili kullandığınız yöntem ve teknikleri anlatınız
Öğretmenlik Mülakatları kategorisinde tarafından

2 Cevaplar

+1 oy
Beden Eğitimi:

KAdeme kademe her branşta olduğu gibi ve öncelikle dersi ona sevdirerek sıkmadan korkutmadan eğlenceli hale getirip oyunlar oynatarak hareket kabiliyetini sağlayabiliriz.

Selçuk ÇETİN (JD) / Tarsus
tarafından
0 oy
OKUL ÖNCESİ Okul öncesinde yöntemlerden etkinlik yaptırırken çocukların ön bilgilerinin eksik olduğu konular olunca anlatım yöntemini kullanırım,sanat etkinliklerinde gösterip -yaptirma yöntemini kullanıyorum,fen etkinliklerinde deney yöntemini ve etkinliklerde genel olarak tartışma yöntemini ağırlıklı olarak kullanıyorum.Bir konunun direk sonucunu söylemek yerine buna çocukların ulaşmasını sağladigimiz için belli sınırlar etrafında tartışma ortamı yaratacak sorularla süreci yönlendiriyoruz. Tekniklerden en fazla kullandığım beyin fırtınası.Çocuklara bir konu hakkında şu olsaydı ne olurdu ,böyle olsaydı ne düşünürdun gibi sorular etkinlik süreçlerinde çok kullanıldığı için beyin fırtınası en çok kullandığım tekniklerden biri oluyor. Altı şapkalı düşünme,soru -cevap,drama,rol oynama,gösteri gibi teknikler okul öncesinde sıklıkla kullanılan tekniklerdir.
tarafından
...