Hoş Geldiniz. Tüm kamu ve özel kurumlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bilginiz dahilindeki soruları cevaplayabilirsiniz. Küfür ve hakaret içerikli soru ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Saygılar. Kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sorulara daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.
0 oy
547 kez görüntülendi
İnternetin olumsuz taraflarını çocuklardan nasıl uzak tutarız.
Öğretmenlik Mülakatları kategorisinde tarafından

2 Cevaplar

+1 oy
Tutamasınız şeytan gibiler herşeyi biliyor yeni nesil.

Şimdi ciddi bir cevap verelim:

Çocuğu belli bir disipline getirerek ve ona örnek davranışlarda bulunarak, doğru olanı ona gösterip ilgisini daha yararlı olan şeylere yönelterek sağlayabiliriz. Uzun süre bilgisayar başında ya da telefona odaklı kalmaması için yine ona daha ilgi çekici etkinlikler sağlayarak uzaklaştırmaya çalışabiliriz.
tarafından
+2 oy
İnternet artık hev eve girdi ve çocuklarda zamanlarının çoğunu internet ortamında geçiriyor.İnternette zararlı siteler çok ve bunlardan çocukları korumak gerekiyor.Bunun için anne babalar gerekli önlemleri almalilar.İnternetin zararlı etkilerinden korumak için ; -Yönetici ve kısıtlı kullanıcı hesabı oluşturup çocukları kısıtlı kullanıcı hesabına yönlendirmeliler. -Bilgisayara iyi bir antivirüs programı yükleyip sadece yararlı sitelerin listesi yapılmalıdır. -İnternete giriş saatleri ayarlanabilir ve buna öncelikle anne babanın uyması gerekir . -BTK(Bilgisayar Teknolojileri ve İletişim Kurumu)nin sağlamış olduğu güvenli internet hizmetleri kapsamında internet filtrelerinden kullanılmalıdır ve çocuk profili de kullanılabilir . -Evde internet yoksa bilindik bir internet kafeye gönderilmelidir çocuklar.Bilmediginiz internet kafelere yalnız gondermeyiniz.
tarafından
...