Hoş Geldiniz. Tüm kamu ve özel kurumlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bilginiz dahilindeki soruları cevaplayabilirsiniz. Küfür ve hakaret içerikli soru ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Saygılar. Kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sorulara daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.
0 oy
113 kez görüntülendi

ADALET BÖLÜMÜ nedir? istihdam olanakları ve dikey geçiş olanakları nedir?

kapalı
YÖK kategorisinde tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Programın Amacı

Adalet Önlisans Programı; yalın hukuk sorunlarını çözebilen, demokrasi, laiklik, sosyal devlet ve hukukun üstünlüğü gibi vazgeçilmez ilkeleri benimsemiş, hukuk mesleğinin gerektirdiği dürüstlük, adalet ve etik anlayışın bilincinde, yaşam boyu ve kendi kendine öğrenme becerisini kazanmış adalet yardımcı hizmet personeli yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İstihdam Olanakları

Bu programdan mezun olanlar “Meslek Elemanı” unvanı alırlar; Adalet Bakanlığı bünyesinde nitelikli adalet yardımcı hizmet personeli olarak çalışabilirler.

Dikey Geçiş Olanakları

Mezun olanların ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek geçiş yapabileceği alan Hukuk Fakültesi’dir. Bu programdan mezun olanlar ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans programlarına DGS’ye girerek geçiş yapabilirler.

Bu programa nasıl kayıt olabileceğinizi öğrenmek için ÖNLİSANS PROGRAMI http://ana.do/10b adresini ziyaret edebilirsiniz

tarafından
...