Hoş Geldiniz. Tüm kamu ve özel kurumlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bilginiz dahilindeki soruları cevaplayabilirsiniz. Küfür ve hakaret içerikli soru ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Saygılar. Kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sorulara daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.
0 oy
73 kez görüntülendi

İcra katipleri kısaca, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan, İcra Müdürlüklerinde görev yapan personeldir. Zaman zaman icra işlemlerini uygulamak için İcra Müdürlüğü dışında göreve çıkarlar, icra işlemlerine ilişkin belgelerin tutulmasından, icralara ilişkin paraların tutulmasından icra katipleri sorumludur.

İcra katiplerinin zabıt katiplerinde olduğu gibi klavye kullanımında çok hızlı olmalarına gerek yoktur. Zabıt katipleri, mahkemelerde hakimlerin söylediklerini yazma göreviyle mükellef oldukları için hızlı klavye kullanmak zorundadırlar. Ancak icra katiplerinin işi geniş zamana yayıldığı için normal kullanım onlar için yeterlidir.

İcra daireleri yoğun olduğu için icra katiplerinin işi zordur. Büyükşehirlerde görev yapan icra katiplerinin işleri daha yoğundur.

notu ile kapatıldı: Kamu Bilgi
Adalet Bakanlığı kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
...