Hoş Geldiniz. Tüm kamu ve özel kurumlarla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bilginiz dahilindeki soruları cevaplayabilirsiniz. Küfür ve hakaret içerikli soru ve paylaşımlara müsamaha gösterilmeyecektir. Saygılar. Kamubilgi.com

KAMU BİLGİ ANDROİD Programı ile sorulara daha hızlı ulaşın>> TIKLAYIN.
0 oy
213 kez görüntülendi
Metal yorgunluk ve Mental yorgunluk hangisini kullanmalıyız
kapalı
Genel terimler kategorisinde tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Cumhurbaşkanımızın son zamanlarda dillendirdiği Metal yorgunluk aslında cümle itibariyle ifade etmek istediği durumu karşılamamakta ve yanlış kullanılmış bir ifadedir. Daha vahim olanı ise çok güvendiğimiz ve iyi dil bilgisi birikimine sahip elemanları vardır dediğimiz basının da bu cümleyi okuyucusuna olduğu gibi aktarmasıdır. Metal yorgunluk vücuttaki metal eksikliğinden kaynaklanan bir yorgunluk olarak düşünülebilir. Bu yorgunluk ise geçicidir tedavi ile iyileştirilebilir.

Mentalin anlamı ise Zihin demektir. Mental yorgunluk cümlesi, zihinsel yorgunluğu karşılamaktadır. Cumhurbaşkanımızın ifade etmek istediği durum ise zannımca buydu. Yani Belediye başkanları için kullandığı Metal yorgunluk ifadesi, Mental yorgunluk olarak anlaşılmalıdır. Bıkkınlık içeren durumlar için de kullanılması gereken de odur.
tarafından
...